Ateliér bytového textilu Rachevo

 Ateliér bytového textilu Rachevo, založila Romana Hozáková v roce 1999.
V ateliéru se setkávají řemeslníci, výtvarníci a lidé, kteří pro Vás tvoří váš domov. Jsme malá rodinná firma, která dokáže velké věci.   

Majitelka Romana Hozáková se věnuje interiérovému designu  již  od roku 2000.  Začínala jako klasický interiérový designér, ale  svět látek ji uchvátil natolik, že se jím začala věnovat naplno. Zachovala si jen redesign interiérů. Již 10 let se plně věnuje návrhářství textilních okenní dekorací a bytových doplňků.  Ráda pracuje s barvami v interiéru a baví ji dosazovat a hledat vhodné dekorační látky do vašich domovů, ale i komerčních prostor.    Její  osobní přístup ke každému klientovi je velkým plusem a vždy se snaží  tvořit tak, aby navržené dekorace  a interiéry byly odrazem osobnosti klienta.

Má ráda ruční vypracování u  závěsů a hedvábných doplňků. Ráda pracuje se lnem. Nebojí se výstředností v materiálech, barvách a její nejoblíbenější značkou je Designers Guild. Realizací se vždy osobně účastní, dohlíží na jejich průběh a sama je dekoruje.

Dekoratér, designér
Ateliér bytové textilu Rachevo – Romana Hozáková

Je lektorem školy Interiérového Designu –  Markéty Šebíkové  – v Jičíně, kde přednáší právě o bytovém textilu a jeho užití v interiéru. Dlouhodobě pracovala s anglicky mluvící komunitou v Praze a realizuje textilní návrhy renomovaných architektů jako je například Arch Mojmír Ranný,  Arch Radmila Iblová  a Arch Přemysl Kokeš. Designér Markéta Šebíková, Martina Jelínková. Studia  – Designo Studio a Roto Interiéry.  Její opravdovou zálibou jsou historické interiéry, kde se klade důraz na zpracování dekorací a vyhledávání originálních textilních materiálů.

Neupřednostňuje žádný styl. Zajímá ji každý interiér ať je moderní či klasický. Osobně však dává přednost květinovým vzorům, má ráda Boho styl, Provence, Eklektický styl. Miluje  hedvábí a len.

učím ve škole interiérového designu v JIčíně
šijeme ručně podšívkované hedvábné závěsy