O nás     Blog     Kontakt

Ateliér bytového textilu Rachevo

 Jsem závěsový designer a oblékám vaše okna už od roku 1999, kdy jsem se po malých krůčcích učila své profesy.                                             Můj svět je má rodina a  látky, jejich barvy, vzory a struktury. 

Věnuji se interiérovému designu od roku 1999, kdy mi tato profese učarovala. Dekorovala jsem restaurace nejen textilem, ale i replikami starých kachlí a nádob. Patinovala jsem stěny a nábytek. Malovala jsem na něj. Absolvovala jsem kurz v Itálii o benátských štucích a učila se je natahovat. Šila jsem bytové dekorace a oblékala okna. Začala jsem pak navrhovat i celé interiéry. Jednoho dne jsem se ale musela zastavit a rozhodnout pro jeden obor. Bavilo mě více věcí, ale uvědomila jsem si, že pokud budu dělat všechno, nebudu dělat vlastně nic. Zvolila jsem  textil. Od roku 2004 se věnuji dekorovaní oken a stěn ve vašich domovech. Designér závěsů a textilních doplňků stěn.

Pracuji přímo ve vašem interiéru se vzorníky látek, tapet a snažím se vnímat vás a váš prostor a vybrat materiály  tak, aby tam byly doma:) 

Součástí mé práce je  i odborné poradenství o tom, jak a které garnýže použít, kam je dobře umístit. Co potřebujete od závěsů, záclon nebo jiné textilní dekorace. Neváhejte se ptát.

Romana Hozáková

Odborné konzultace
Ateliér bytové textilu Rachevo – Romana Hozáková

Spolupracuji s profesionály, jsou moji oporou

odborná montáž garnýží
Profesionální monér David Vogel. 20 let praxe. Atypické ohyby provádí přímo v interiéru. Vždy je přesný, milý a včas na místě. Vysavač je součástí jeho práce.
Tapetářka Marcela Kotková, 10 let praxe. Je úžasná. Navázaly jsme spolupráci v letošním roce 2022. Tapetuje s lehkostí, přesně . Jsem ráda, že mohu službu opět nabízet.
Lenka Bártová, má dvorní švadlena. Vyučená krejčová. Smekám před její prací. Bez její dovednosti bych ani nemohla být. Vím co šití znamená. Sama jsem zpočátku šila.
malířské práce
Pan Vondráček 20 let praxe. Malíř pokojů. Spolupracuji s více firmami a dokonce umíme i s válečkem. a samozřejmě benátské štuky.

Vzorkovna, která se neustále proměňuje

zaměření, návrhy pro záclony a závěsy
Zaměření oken včetně návrhu a realizace. Odborná konzultace.
Vzorkovna bytového textilu Rachevo
Vzorkovna na Praze 6
ilustrační foto by Designers Guild
Materiálové a barevné návrhářství

Pokud si nevíte rady, zavolejte. Jsem tady pro vás. +420 739 076 500